Školní výlet 8.A

V letošním školním roce jsme byli na výletě ve Sloupu v Čechách. Ráno jsme jeli vlakem z Velkého Šenova do Nového boru, odkud jsme šli krásnou procházkou do Sloupu. Přišli jsme přímo pod středověký hrad, kde jsme měli krátkou prohlídku. Z hradu jsme vyrazili do skal. Prošli jsme skalní město s lesním divadlem, odkud jsme se vydali na vyhlídku „Na stráži“. Zde se někteří odvážili vystoupat na vysokou rozhlednu, odkud byl krásný výhled do okolí.

Z vyhlídky jsme pokračovali skalním městem kolem Samuelovy jeskyně směrem do obce. Uličkami Sloupu jsme míjeli chráněnou lípu širokolistou, jejíž stáří se odhaduje na 550 let a obvod kmene je 740 cm. Bylo zapotřebí našich pěti chlapců, abychom kmen lípy objali. Na přírodní koupaliště u Radvaneckého rybníku jsme dorazili kolem poledne, v ideálním čase na oběd. Díky chladnějšímu počasí to na koupání příliš nebylo, tak jsme alespoň hráli plážový volejbal, dováděli na krásné písčité pláži nebo někteří jen tak relaxovali. Zpět do Velkého Šenova jsme se vrátili v pořádku okolo šestnácté hodiny. Výletu se zúčastnilo 21 žáků, třídní učitel a asistentka pedagoga. Už nyní máme spoustu námětů, kam vyrazit na školní výlet v příštím roce!