Atletická olympiáda obcí Šluknovského výběžku (SOS) 2024

Ve čtvrtek 6.6. se naši atleti (celkem 20 dětí I., II. stupně naší školy i školky) zúčastnili olympiády, která se konala tradičně na rumburském atletickém stadionu. Olympiáda probíhala od osmi hodin ráno, kdy se celkem čtrnáct družstev, zastupujících každou obec Šluknovského výběžku, sešli na stadionu. V průběhu celé olympiády se mohli všichni účastníci průběžně občerstvovat u stánků s jídlem a pitím, které zajistili starostové jednotlivých obcí.

Za krásného počasí soupeřili naši atleti proti ostatním soupeřům mnohdy i v nerovném boji. Celkem absolvovali všichni tři disciplíny – sprint 60m, hod kriketovým míčkem a skok daleký. Na závěr olympiády se běžela ještě tradiční smíšená štafeta družstev. Naši zástupci z Velkého Šenova si vedli skvěle. V některých kategoriích se naši atleti umístili i na stupních vítězů, čímž nám zajistili krásné čtvrté místo ze všech čtrnácti zúčastněných obcí! Všichni žáci obdrželi na závěr účastnické medaile a navíc někteří vybojovali i cenné kovy. Za tyto výkony bych rád všem žákům poděkoval a popřál jim do dalších let spoustu dalších atletických úspěchů. Všem šenovským atletům poděkoval za skvělé výkony i pan starosta obce Dušan Víta.