Mírové náměstí 440, 407 78 Velký Šenov, tel.: 412 354 001, fax: 412 354 005, e-mail: info (at) zsvelkysenov.cz

Vyhledat text

* Den dětí – sportovní dopoledne

Vydáno dne 11. 06. 2018 (190 přečtení)

V rámci mezinárodního dne dětí jsme v pátek 1.6. na naší škole uspořádali pro naše žáky sportovní dopoledne, kde se všichni mohli zúčastnit různých her a soutěží.

Všichni žáci druhého stupně se rozdělili do menších skupin a soutěžili mezi sebou v následujících hrách či soutěžích:

1.stanoviště – minikopaná
Zúčastnilo se jí celkem třicet žáků, kteří byli rozděleni do šesti skupin a odehráli mezi sebou zápasy systémem každý s každým. Vítězem se stalo družstvo Alexe Cíny, který byl zároveň vyhlášen za nejlepšího střelce turnaje. Druhé místo obsadilo družstvo Davida Stanka, třetí byli svěřenci Lukáše Doležala. Všechny zápasy byly odehrány na pěkně upraveném hřišti, kluci si užili hezké dopoledne, nikdo se v zápasech nezranil. Nejlepším brankářem se stal Lukáš Doležal.

David Goth, Jaroslav Doležal

2.stanoviště – vybíjená
Součástí sportovního dne byla, krom jiných aktivit, i vybíjená. Družstva byla tak úžasně nakombinovaná, že každá skupina byla originál a hrála jinak. Někdy jsme stihli vystřídat strany a zahrát si ke konci i „záchranku“, jindy jsme byli rádi, že se stihl pouze jeden souboj.Vše probíhalo dle plánu, jediné malé bezvýznamné mínus má počasí, bylo strašné teplo...Myslím, že akce byla celkově povedená a malá odměna v podobě bonbonů byla dostačující:-)

Lucie Kučerová

3.stanoviště – florbal
Aktivita byla vždy nejprve zahájena ukázkou správného držení hokejky a upozorněním na základy florbalových pravidel. Následovala soutěž ve střelbě na prázdnou bránu z různých pozic v tělocvičně. Dále byli žáci rozděleni do jednotlivých týmů a hráli turnaj systémem každý s každým. V závěru aktivity byli žáci odměněni sladkostmi.

Borovka Antonín

4.stanoviště – pétanque
V pátek, 1.června, děti oslavily svůj svátek pohybem. Celé dopoledne strávily na hřišti a střídaly stanoviště s různými aktivitami.Na našem stanovišti se věnovaly francouzské hře pétanque. Seznámily se se zjednodušenými pravidly, vyzkoušely si odhod hracích koulí a nakonec soutěžily ve čtyřčlenných nebo pětičlenných družstvech. Vítěz byl v každém družstvu sice jen jeden, ale sladkou odměnu si zasloužily všichni.

Mgr.Häuslerová, Mgr.Dvořáková

5.stanoviště – kuličky
Žáci velmi kladně reagovali na toto stanoviště, 80 % z nich hrálo kuličky úplně poprvé. Nejprve s nedůvěrou koukali na spolužáky ,kteří hráli před nimi, a pak nastal velký souboj. Hrálo se ve skupinách a pak nejlepší hráli vždy mezi sebou. Při odchodu někteří prohlašovali, že si kuličky musí doma zahrát i s rodiči.myslím si, že se jim hra líbila.

Dušková Zdeňka

6.stanoviště – jízda zručnosti na kole
Po prvotních rozpacích a někdy i lehkých obavách si všichni žáci vyzkoušeli „jízdu zručnosti“ na kolech. Projížděli slalom mezi kužely, přejížděli prkno a nakonec převáželi kelímek. Všichni byli nakonec rádi, že se jim tato disciplína povedla, vzájemně si fandili a podporovali se.

Michaela Dvořáková, Lenka Lukášová

7.stanoviště – stolní tenis se vydařil.
Děti si vylosovaly dvojice a systémem vyřazování se mohly probojovat až do finále. Na závěr jsme si ještě zahráli obíhanou. Všichni dostali sladkou odměnu za snahu a sportovní výkony.

Petr Bydžovský

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek

3.9. Začínáme
6.9. Třídní schůzky 1.A 15.00
6.9. Třídní schůzky 3.AB 15.00
8.9. Rybářské závody Šluknov
12.9. Třídní schůzky 6.AB 14.30
13.9. DUHA Šluknov
17.9. Turnaj minikopaná 14.00
20.9. Třídní schůzky 2.A
21.9. Exkurze knihovna ČJ 7.AB, 8.A
26.9. Evropský den jazyků
26.9. Schůzka vycházející žáci 15.00
27.9. Červený den I.st.
1.10. Ředitelské volno
3.10. Žákovská rada
5.10. Exkurze 7.AB, 8.A knihovna VŠ
8.10. Country tance 1.-5.tř.
8.10. Exkurze 6.AB knihovna VŠ
10.10. Přírodovědný klokan
11.10. DUHA bazén Rbk
15.10. Fotosoutěž STROM
17.10. Exkurze Drážďany 8.A
19.10. Den stromů
22.10. Beseda 3.tř.
22.10. Beseda 5.tř.
26.10. Den republiky
29.+30.10. Podzimní prázdniny
30.10. Florbal turnaj 1.a 2.st.
31.10. Halloween- Výstava dýní 1.st.
31.10. ŠD podzimní tvoření

<<  Říjen  >>

Dnes se vaří
Hrušková přesnídávka
Zelňačka
Bramborovéšišky s mákem, perníkem,
skořicí, máslem
Bílá káva
Citronový čaj
Jídelníček na další dny

Měření pH
Naměřené údaje z projektu Měření pH ve vodních tocích v okolí naší základní školy jsou nyní dostupné v naší databázi

Uživatel:
Heslo:

Úpravy provedl Petr Petráš.