Mírové náměstí 440, 407 78 Velký Šenov, tel.: 412 354 001, fax: 412 354 005, e-mail: info (at) zsvelkysenov.cz

Vyhledat text

* Druháci navštívili Prahu

Vydáno dne 18. 05. 2018 (199 přečtení)

Druháci v Praze aneb Pampelišky z Velkého Šenova rozsvítily hlavní město

Celoroční čtení se jaksepatří vyplatilo. Čtrnáct nejaktivnějších čtenářů z 2. A a 2. B bylo odměněno výletem do hlavního města.

Ve čtvrtek ráno se Amálka, Zuzanka, Charlottka, Maisa, Pája, Martinka, Radek, Šárka, Áda, Gituška, Jindra, Honzík, David, Vašík a Danka se Zdeňkou „nalodili“ do autobusu a společně s deváťáky a jejich doprovodem vyrazili směr Praha.

Při příjezdu do české metropole jsme se všichni komplet „opampeliškovali“ (hlavičky nás všech zdobily jasně žluté kšiltovky – bezvadné rozlišováky do nacpané Prahy). „Vylodění“ v Praze proběhlo stylově, přímo u hotelu Intecontinental.

První naše cesta mířila na Staroměstské náměstí. A kudy jinudy než Pařížskou, což je taková pražská Champs-Élyséss. …to byly obdivné výkřiky, achichování a jejínkování nad každou výlohou s kabelkami či u každého Lexusu a Alfy Romeo. U výlohy obchodu Rolex konzumní nadšení kumulovalo. Kolemjdoucí chladní Pražané si nás zpočátku nevěřícně prohlíželi, vzápětí pak pod vlivem pozitivismu našich „venkovských“ dětí roztáli a začali se na naše Pampelišky usmívat. Na Staromáku jsme si poctivě obkroužili a přečetli pomník Jana Husa, obhlédli sv. Týna i Mikuláše a trochu zklamaně pohlédli na orloj. Zmrzlinář naproti orloji nám ale vše vynahradil. Měl tu nejlepší zmrzlinu z celé Prahy a ještě za skvělou cenu – pouhých 30,- ( a ještě byl na nás moc milý, dokonce odbyl cizince, aby obsloužil našince).

Cesta k další metě našeho putování – ke Karlovu mostu – byla pro nás učitelky testem trpělivosti. Karlova ulice totiž vede kolem nespočetného množství krámečků se suvenýry. Ale i tady jsme měli štěstí. Narazili jsme opět na příjemné lidi, kteří koupěchtivým dětem poskytli slevy přímo královské.

Na Křižovnickém náměstí jsme sestoupili k přístavišti a nalodili (tentokrát bez uvozovek) na loď Vodouš a vypluli na okružní plavbu Pražskými Benátkami. Prohlédli jsme si Karlův most zespoda, obdivovali desítky labutí a kachen, pohoupali se na vlnách a propluli Čertovkou, kde se natáčely Chobotničky (a podle kapitána i Ohnivý pohár Harryho Pottera). Mimořádným bonusem bylo pro nás občerstvení na lodi – bublinkatá limonáda a nanuk Ledňáček.

Po nezapomenutelné plavbě s vtipným kapitánem jsme ještě zaskočili do Muzea Karlova mostu. Muzeum bylo fajn, ale hlad už nabádal k rozbalení řízků, které nám maminky na cestu zabalily. A tak, usednuvši pod majestátnou sochou Karla IV. jsme uspokojovali naše žaludky a pražské holuby. (Ti se snad slétli z půlky Prahy.) Scenérie, kterou vytvořily naše Pampelišky s holuby, zaujala asijské turisty více než Karlův most a fotoaparáty cizinců jen cvakaly.

Procházku po nejkrásnějším kamenném mostě jsme si zpestřili hlazením reliéfů u sochy jednoho z patronů naší země – Jana Nepomuckého. A nehladili jsme jen reliéfy, ještě jsme se všichni museli dotknout pěti hvězd, místa, kde byl světec svržen do Vltavy. Než jsme každého prťouse vyzdvihli a podrželi, vytvořila se na mostě pěkná ucpávka.

Jako správní patrioti jsme si nemohli nechat ujít návštěvu Pražského hradu. Náročný výstup po Zámeckých schodech byl korunován odměnou v podobě střídání hradní stráže. Vstup do samotného areálu byl trochu zkomplikován osobní prohlídkou a projitím bezpečnostního rámu – co kdybych byli teroristé!!! (Z batohů ale na policisty mohly maximálně vykouknout pláštěnky a řízky.) Čas nás začal trochu tlačit, proto prohlídka Hradu proběhla letem světem. Prohlédli jsme si chrám sv. Víta (hlavy šly do pěkného záklonu, abychom dohlédli vrcholu), kašnu, sochu sv. Jiřího, věž Daliborku….a po Starých zámeckých schodem klusali dolů. Maličké bloudění parkem se nám vyplatilo. Cestou nás úplně náhodou nabral autobus a my jsme si ušetřili krásný kilometr. Pampelišky, které pobavily Prahu, se vydaly na cestu k domovu.

…..a jedna historka závěrem. Honzík u Karlova mostu uctivě pozdravil nějakou paní. Paní na něj nejdříve zaraženě koukala ( v Praze se lidi potkávají, ale nezdraví se), pak se usmála a řekla mu: „Ahoj, Šenove!“ …. No řekněte, neměla ta paní pak pěkný den?

D. Kučerová a Z. Doležalová - učitelky druhých tříd

PS: Závěrem děkujeme panu Borovkovi, že na nás myslel a nabídl nám místa v autobuse.

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek

3.9. Začínáme
6.9. Třídní schůzky 1.A 15.00
6.9. Třídní schůzky 3.AB 15.00
8.9. Rybářské závody Šluknov
12.9. Třídní schůzky 6.AB 14.30
13.9. DUHA Šluknov
17.9. Turnaj minikopaná 14.00
20.9. Třídní schůzky 2.A
21.9. Exkurze knihovna ČJ 7.AB, 8.A
26.9. Evropský den jazyků
26.9. Schůzka vycházející žáci 15.00
27.9. Červený den I.st.
1.10. Ředitelské volno
3.10. Žákovská rada
5.10. Exkurze 7.AB, 8.A knihovna VŠ
8.10. Country tance 1.-5.tř.
8.10. Exkurze 6.AB knihovna VŠ
10.10. Přírodovědný klokan
11.10. DUHA bazén Rbk
15.10. Fotosoutěž STROM
17.10. Exkurze Drážďany 8.A
19.10. Den stromů
22.10. Beseda 3.tř.
22.10. Beseda 5.tř.
26.10. Den republiky
29.+30.10. Podzimní prázdniny
30.10. Florbal turnaj 1.a 2.st.
31.10. Halloween- Výstava dýní 1.st.
31.10. ŠD podzimní tvoření

<<  Říjen  >>

Dnes se vaří
Hrušková přesnídávka
Zelňačka
Bramborovéšišky s mákem, perníkem,
skořicí, máslem
Bílá káva
Citronový čaj
Jídelníček na další dny

Měření pH
Naměřené údaje z projektu Měření pH ve vodních tocích v okolí naší základní školy jsou nyní dostupné v naší databázi

Uživatel:
Heslo:

Úpravy provedl Petr Petráš.