Mírové náměstí 440, 407 78 Velký Šenov, tel.: 412 354 001, fax: 412 354 005, e-mail: info (at) zsvelkysenov.cz

Vyhledat text

Švestkový den

Vydáno dne 25. 10. 2017 (533 přečtení)

Když jsme na začátku školního roku, při sestavování ročního plánu akcí, hrdě vymysleli Švestkové dílny, nikdo z nás by si nepomyslel, že sehnat švestky o měsíc později bude téměř neřešitelný problém. Ze švestek se stalo nedostatkové zboží. …no, ale…co je psáno, to je dáno aneb těžko bycha honit. Jednou se řeklo Švestkové dílny, byly tudíž Švestkové dílny. Tento slavný den padl na předprázdninovou středu 25. října.

Malý sladký modrofialový peckovitý plod neboli švestka se stal celodenní náplní pro 130 žáků a 13 pedagogů (a dva kojence) I. stupně.
Jedenáct týmů, poskládaných od nejmenších žáků po nejstarší, pracovalo v dvacetiminutových blocích na sedmi různých stanovištích (z jedenácti možných), které si na začátku vylosovalo.

O švestce a švestkovém skřítkovi se četl příběh se šťastným koncem s paní učitelkou Zdeňkou ve Čtenářské dílně,
švestka v podobě povidel se balila do těsta a pekla (a jedla) v Pečící dílně našich maminek na mateřské – paní učitelky Zuzky, Martiny a Ivči,
komunikaci o švestce v angličtině (víme i to, jak se řekne anglicky slivovice) řídila paní učitelka Míša N. v Angličtinářské dílně,
o výuku matematické gramotnosti se švestkou v hlavní roli se postarala paní učitelka Míša M. v Matematické dílně,
ve Výtvarné dílně paní asistentky Lucky se vytvářely otevírací papírové švestičky s překvapením,
v dílně Marcipánové u paní družinářky Verči se modelovaly marcipánové dortové ozdoby – jak jinak než švestky,
o švestkách, co mají pecky se zpívalo a hrálo na trubky v Hudební dílně paní učitelky Danky,
pot z tváří se řinul při švestkovém cvičení a tančení v Tělocvičné dílně paní učitelky Gábiny,
na malé mágy vytvářející lávové lampičky si děti zahrály v dílně Hokus pokus paní učitelky Jitky,
v Přírodovědné dílně pana učitele Vítka se švestka ze všech stran vědecky prozkoumávala (potřebovali k tomu i kladivo)
a v Češtinářské dílně s paní učitelkou Janou se se švestkou zacházelo přímo lingvisticky.

Na každém stanovišti se hodnotila píle žáků, zájem, spolupráce, nápady a kázeň.
Podle těchto kritérií mohly skupiny získat do svého košíčku 1 až 3 „švestky“. Skupiny byly velmi vyrovnané, protože maximálního počtu 21 švestkových bodů a tím 1. místo získaly hned 2 skupiny, 2. místo s 20 body získaly také 2 skupiny a 3. místo s 19 body, aby se to nepletlo, získaly také 2 skupiny.

A na závěr postřehy.
Je bezva, když tam je bašta. (Byl marcipán a buchtičky. Za marcipán děkujeme paní Markové.)
Starší děti se chovaly velmi pěkně a ohleduplně ke svým mladším spolužákům.
Děti rády objevují – pokusy a zkoumání nesmí chybět.
Učíme se a nevíme o tom.
Akce se podaří, když tým spolupracuje (myšleno na děti i na dospěláky).
Velké poděkování a klobouk dolů našim maminkám – přišly nám pomoct i s prťouskama.
Za tento den - PALEC NAHORU.

Za I. stupeň D.K.

Celý článek | Autor: Kučerová Daniela | Informační e-mailVytisknout článek

3.1. - 4.1. Ředitelské volno
8.1. Olympiáda F
14.1. Olympiáda AJ
14.1. Olympiáda Z
14.1. Beseda 6.AB
16.1. Recitační soutěž 2.st.
17.1. Skřivánek
21.1. Beseda 3.tř.
21.1. Beseda 1.tř.
24.1. DUHA Rbk
31.1. Vysvědčení
1.2. Pololetní prázdniny
5.2. Focení nejúspěšnějších žáků
6.2. Masopustní karneval ve ŠD
7.2. Recitační soutěž 1.st.
7.2. Pěvecká soutěž Rbk
11.2. Riskuj
11.2. SInstitut v TV 1.st.
15.2. Mezinárodní den mateřského jazyka
18.2. - 22.2. Jarní prázdniny
18.2. Běžky/turistika
18.2. Florbalový turnaj 1. a 2.st.
18.2. Bruslení Rbk
18.2. Slovníkářská soutěž AJ, NJ
20.2. Matematický koumák
20.2. Pokusy s fyzikou
20.2. Turnaj ve stolním tenise
20.2. Bowling
20.2. Hopsárium
21.2. Bazén Děčín
25.2. SInstitut v TV 1.st.
25.2. Beseda 8. a 9. tř.
26.2. Olympiáda Z - Děčín

<<  Únor  >>

Dnes se vaří

Měření pH
Naměřené údaje z projektu Měření pH ve vodních tocích v okolí naší základní školy jsou nyní dostupné v naší databázi

Uživatel:
Heslo:

Úpravy provedl Petr Petráš.