Základní škola Velký Šenov, okres Děčín

Zápis do 1. ročníku základní školy ve Velkém Šenově pro školní rok 2024 - 2025

Vážení rodiče budoucích prvňáčků, potěšilo nás, že jste se rozhodli zapsat své dítě do prvního ročníku na naši školu. Zápisy k povinné školní docházce pro školní rok 2024/2025 proběhnou v souladu s právními předpisy. Zápis se uskuteční pro děti narozené v období od 1. 9. 2017 do 31. 8. 2018 v termínu dle školského zákona, tedy v termínu 10. dubna 2024 od 14:30 do 17:00 a popřípadě v náhradním termínu 15. dubna 2024.

Návštěva knihovny ve Velkém Šenově březen 2024

V rámci několika projektů českého jazyka - Evropského dne jazyků, Dne mateřského jazyka a Slavní spisovatelé - jsme se 7. a 9. ročníkem navštívili knihovnu ve Velkém Šenově. V letošním školním roce již po druhé. Prohlédli jsme si vybavení knihovny, paní knihovnice děti seznámila s tříděním jednotlivých oddělení, podmínkami členství v knihovně. Potom se žáci rozdělili do skupinek po dvou a vyhledávali informace, které měli připravené v křížovce. Jako vždy žáci měli problém s abecedou, rozpoznat, co je to vlastně jméno a co příjmení, dále sledovat podle abecedy zařazení knih nebo pochopit zadání otázek. Všechny práce jsme při hodině českého jazyka vyhodnotili a rozdělili body. Většina z nich splnila všechny zadané úkoly. Při další hodině českého jazyka jsme si řekli správné odpovědi. Někteří vyluštili tajenku, ale chyběly jim některé odpovědi. Nejvíce bodů bylo 19 z celkových 21, získala jej Emilka Zitová a Markéta Čepelová.

Dušková Zdeňka

Zobrazit všechny

Dnes 19.3.2024 pro Vás vaříme

Polévka: bramboračka