Exkurze do Lorety a Městské knihovny v Rumburku

Autor: Milan Turyna <(at)>, Téma: Akce, Vydáno dne: 13. 05. 2019

Exkurze do Lorety a Městské knihovny v Rumburku
Ve středu 17. dubna jsme se s žáky 7. ročníků vydali navštívit barokní klenot severních Čech – Loretu. Součástí areálu je loretánská kaple, ambit a kostel sv. Vavřince. Po celou dobu prohlídky nás doprovázel odborný výklad paní průvodkyně, která si pro nás připravila i velice zajímavý rébus, který se žáci snažili rozluštit při skupinové práci v prostorách kostela.

Součástí exkurze byla i návštěva městské knihovny, kde jsme dozvěděli, že se nacházíme v prostorách bývalého kapucínského kláštera. Dále jsme si připomněli, jak se jednotlivé svazky v knihovnách řadí, a prohlédli jsme si oddělení pro děti i pro dospělé. Nakonec se některým žákům ani nechtělo odejít, protože se začetli do zajímavé knihy.