Ghetto Terezín a Malá pevnost 2019

Autor: Borovka Vojtěch <borovkavojta(at)seznam.cz>, Téma: Akce, Vydáno dne: 14. 04. 2019

Žáci odpovídali na dvě otázky:
Které momenty ti utkvěly v paměti?

Je vhodné navštěvovat takováto místa již na základní škole?

Bylo hrozné, jaké tam bylo zacházení s lidmi, jak trpěli a vůbec jak tam žili. Ano, aspoň jsem si uvědomila, jak se tam měli a viděla to místo na vlastní oči.
Anna

V místnosti bylo třeba 60 žen a spaly vedle sebe namačkané. Byl tam různý hmyz a proto spaly i venku. Terezínem prošlo 150 tisíc lidí a 25 % jich tam zemřelo. Myslím, že ano, protože je dobré zjistit historii.
Viktorie

Malé cely s jedním záchodem, kam narvali až 80 lidí. V Terezíně bylo v jedné chvíli až 60 tisíc lidí.
Ano, je to správné. Je dobré vědět co se dělo a teď můžeme co nejvíc, dělat, aby se to neopakovalo.
David

Je to kruté, co si ti lidé prožili. Nechtěla bych tím projít.
Nikola

Jak je převezli a postříleli děti, matky, babičky atd. A kolik lidí z těch tisíců přežilo. Ano, protože si aspoň něco uvědomíme a myslím, že by to měl vidět každý.
Jana

Fotografie, obrázky, film a poučení.
Ano, pro ponaučení, ale ne pro slabší povahy. Je to náročnější na psychiku, ale i tak je to ponaučení do budoucna.
Tomáš

Moc dobře si pamatuji takovou zeď, kde postříleli vězně. A také si pamatuji ve městě domek s modlitebnou.
Je dobré, že se o tom právě takhle učíme.
Lucie

Z Terezína převáželi lidi do Osvětimi, aby je tam zabili a že jedna dívka co kreslila obrázky, se dostala ven. Pak si pamatuji také časopis Vedem.
Nikol

Borovka Antonín a Jaroslav Doležal