Jindra, Tóňa, Anežka – hvězdy koncertního nebe

Autor: Kučerová Daniela <(at)>, Téma: Akce, Vydáno dne: 11. 04. 2019

Na šestisté sedmdesáté první výročí potvrzení nerozdělitelnosti zemí českých, moravských a slezských Karlem IV. se konal v Domě kultury v Rumburku „Jarní koncert s mládeží“.

Pod taktovkou dirigenta Patrika Englera a s doprovodem Rumburského komorního orchestru vystupovali v neděli 7. dubna mladí sólisté.

Mezi dvanácti účinkujícími jsme měli i tři žáky naší šenovské školy. Jindru Vejražku, Toničku Landovou a Anežku Kubičkovou.

Jindra zahrál na housle Mazurku (N. Baklanova), Tonička vystupovala se skladbou pro zobcovou flétnu Sluneční rag (E. Hradecký) a Anežka přednesla na housle Menuet (L. Boccherini).

Výkony mladých umělců byly bezchybné a jejich suverenita obdivuhodná, umělecký zážitek obrovský, celkový dojem z koncertu dojemně sváteční.

Klobouk dolů před našimi žáky. Za takovým výstupem jsou schovány hodiny a hodiny cvičení na nástroj a množství zkoušek s orchestrem. Takový nástroj je prověrkou trpělivosti, soustavnosti, ale i schopnosti odříkat si. Není to vůbec jednoduché. …proto ten zasloužený obdiv.

Jindro, Tóňo, Anežko – jste pašáci, bylo to super.

D.K.