MASOPUST 2019

Autor: Kučerová Daniela <(at)>, Téma: Akce, Vydáno dne: 13. 03. 2019

Den před Popeleční středou o Masopustním úterý prošel Velkým Šenovem průvod rozverných masopustních maškar. Prošel, ale málem nevyrazil.

Hodinu před oficiálním začátkem to venku totiž vypadalo jako při božím dopuštění. Sníh, krupice, déšť, kroupy – bílá tma. Patnáct minut před začátkem….. jako když utne. Stal se zázrak. Všechno co padalo, padat přestalo, dokonce i slunko se na malou chvilku objevilo. A tak se VYRAZILO.

Kominíci, třasáci, všemožná zvířátka, hudebníci i svatebčané s nevěstou na vozíku – ti všichni dávali celému našemu městu najevo, že maškary prochází. Výskalo se, zpívalo se, řachtalo se – prostě a jednoduše se hulákalo, místy i lomozilo.
Průvod, vedený hudební složkou – harmonika, housle a dvě flétny, se během své poutě několikrát zastavil a zapěl pro rozveselení přihlížejících a kolemjdoucích několik písniček.
Na křižovatce přišla po takovéto pěvecké produkci nečekaná odměna. Paní Chmelíková nás obdarovala hromadou nadýchaných bábovek (myšleno pečivo).

Obchůzka městem se zakončila na sále v kině, kde už na maškary čekala bohatá zábava v podobě tancování a soutěžení, červená limonáda, nezdravé dobrůtky a naprosto nečekaná bombastická pizza.
Zábava byla mimořádná. DJ Růžička hrál k tanci hitovky, dali jsme i kolektivní Makarénu.

V závěru zábavy se tradičně volila Královna a Král MASOPUSTU 2019. Na královský trůn usedli a korunovační klenoty získali Valča Szaboová z 5. třídy a Honzík Hanisch ze 3. třídy.

I krásné chvíle mají konec. Přiblížila se 18 hodina a s ní i závěr masopustní zábavy. A protože ctíme tradice, zakončili jsme stylově – pohřbem basy. Pěkně jsem si pod vedením klauna na „oko“ zaplakali. A aby se dětem odcházelo domů s veselou, vylosovaly si na cestu drobnost z tomboly.

Úsměv na tváři, skvostná nálada, puchýře na noze – úspěšná bilance letošního masopustu.

V závěru bychom chtěli srdečně poděkovat všem rodičovským sponzorům, protože bez jejich finančních příspěvků bychom se o masopustu tak nepoměli. Děkujeme všem za vše.
Další dík patří panu M. Růžičkovi za bezva profi hudbu – prý to bylo jak na diskošce a panu Čurgalimu za zapůjčení sálu a neúnavné čepování limonády a rozpékání pizz.

…a díky také vám, malé maškary, že jste se přišly pobavit a netrčely doma na compu, tabletu, ajfonu X,8,9….
Za kolektiv D.K.

!!! Fotky z masopustu najdete v GALERII.