Pohádky a příběhy o kouzelné vánočce

Autor: Kučerová Daniela <(at)>, Téma: Akce, Vydáno dne: 08. 01. 2019

Našemu slohobraní předcházela mikulášská návštěva paní ředitelky s paní hospodářkou.
V nastávajícím předvánočním čase nás obdarovaly vánočkami, které pro nás – všechny žáky školy – ve školní jídelně napekly.

Dobré nápady se rodí z maličkostí. A takovou maličkostí byla věta paní ředitelky, která dětem řekla: „Děti, toto jsou kouzelné vánočky, mají zvláštní moc.“ A nápad byl na světě. Týden předtím jsme se pokoušeli o autorské psaní fantazijních příběhů s personifikací v hlavní roli. Když jsme předtím nechali ožít např. školní tabuli, proč by to nešlo s vánočkou – symbolem blížících se Vánoc. Do slohů se všichni pustili s chutí a s hromadou nápadů. Do originálních pohádek a příběhů se můžete začíst na stránkách naší třídy – 3.b.