Krabice od bot

Autor: Milan Turyna <(at)>, Téma: 7.B 2017-2021, Vydáno dne: 06. 12. 2018

Začala doba adventní – předvánoční čas. Všichni mají plné ruce práce a spoustu starostí, aby na Vánoce všechno klaplo podle jejich představ.

Mají svá přání, těší se na své blízké i na příjemnou atmosféru, kterou vánoční svátky přinášejí. Avšak bohužel jsou mezi námi i tací, kteří neprožívají radostné Vánoce plné dárků pod stromečkem. Proto jsme se s žáky 7. B rozhodli udělat dobrý skutek a zapojit se do projektu „Krabice od bot“. Tento projekt má za cíl potěšit děti z chudších rodin v České republice. Radost těmto dětem udělají zase děti, jimž dospělí pomohou připravit jejich krabice od bot. Ty společně naplní dětskými dárky k Vánocům. Krabice se poté odvezou na sběrné místo, kde se postarají o to, aby se dárky dostaly tam, kam mají (dětem z azylových domů, chudých rodin, dětských domovů, nízkoprahových center, apod.). My jsme společnými silami připravili čtyři pořádně nabité krabice, které jsme naplnili nejrůznějšími dárky pro 2 kluky a 2 holky ve věku 12-14 let. Při balení těchto dárků nás provázel velmi příjemný pocit z toho, že díky nám budou mít některé děti o něco veselejší Vánoce. Krabice jsme poté přepravili na sběrné místo, kterým je pro naši oblast komunitní centrum Kostka v Krásné Lípě. Tento projekt se v České republice úspěšně koná již po sedmé a my se už nyní velice těšíme na to, až se v příštím roce opět zúčastníme (možná i v mnohem větším měřítku ve spolupráci s ostatními třídami).

Magdaléna Gotthardová