Den stromů na I. stupni

Autor: Kučerová Daniela <(at)>, Téma: Akce, Vydáno dne: 19. 10. 2018

V pátek 19.10. jsme oslavili svátek , který je věnovaný stromům. Společně jsme vzdali úctu největším velikánům naší planety.

Projekt, který v pátek probíhal, změnil klasické třídy na „stromové dílny“, ve kterých se v dvacetiminutových intervalech vystřídalo 11 skupin žáků.
Činnosti, které v dílnách probíhaly, byly velmi různorodé.
Užili si sběratelé informací i sběratelé zážitků, kreativně se vyřádili milovníci tvoření, uspokojily se i mlsné jazyky.

…a abychom byli konkrétní: Paní učitelka J. Nozarová, která má velmi blízko k divadlu, vedla dramatickou dílnu.
Pan učitel V. Steklý, jakožto technik, zabezpečoval dílnu matematickou.
Paní učitelka I. Palinkášová, milovnice přírody, vedla přírodovědnou poznávací dílnu.
Paní učitelka G. Kirchbergerová, která má blízko k výtvarce, tvořila ve výtvarné dílně.
Paní učitelka D. Kučerová, obdivovatelka lesů, vyučovala v dílně o lesních škůdcích.
Paní učitelka Z. Doležalová, pilná čtenářka, slovně malovala příběhy ve čtenářské dílně.
Paní učitelka J. Zemanová, naše kytaristka, vedla v hudební dílně rytmickou sekci.
Paní učitelka M. Maule, odbornice na cizí jazyky, vyučovala angličtinu jak jinak než v angličtinářské dílně.
Paní Borovková, aktivní a věrná podporovatelka naší školy, vedla dílnu pracovních činností, kde se tvořily kytičky ze stromových listů.
Paní učitelka Z. Ruthová, která si „odskočila“ z mateřské se Z. Kučerovou, která si „odskočila“ ze školy, vedly vařící dílnu, ve které se spíš míchalo a strouhalo, než vařilo (jablíčkový salát s ořechem, mrkví a medem prý byl eňoňuňo).
Paní D. Hejcmanová a paní M. Hillová, dobré duše druhého stupně, provoněly smaženými skořicovými jablíčky v pečící dílně celou školu.

Jedenáct stanovišť, jedenáct originálních zážitků. Vždyť každý učitel či dobrovolník si vybral to, co mu bylo nejbližší. A když člověk dělá, to co má obzvlášť rád, tak je výsledek stoprocentní.

Pokud by se spokojenost dala měřit podle úsměvů odcházejících dětí, tak se Den stromů povedl na výbornou. Úsměv na tváři měli totiž skoro všichni.

A co my, učitelé? Nebudu zdržovat. Dnešní den známkujeme jedničkou třikrát podtrženou.

PS: Ještě jednou vřelý dík naším dobrovolnicím. Věnovaly nám svůj čas a energii a toho si ceníme.

Za učitelský sbor D.K.