Den bez tabáku a Den tisku

Autor: Mejstříková, Turynová <(at)>, Téma: Český jazyk, Vydáno dne: 09. 05. 2018

V rámci českého jazyka v 9. ročníku – slohu – jsme se věnovali těmto dvěma tématům.

Formou referátů, diskuze, výkladů jsme se zaměřili nejprve na téma Den bez tabáku, který připadá na 31.5. Žáci si připravili články na téma škodlivosti kouření, připomněli si zákony spojené s kouřením, prodiskutovali jsme téma škodlivosti kouření a také jsme se pokusili spočítat, kolik stojí kuřáka měsíčně jeho závislost a co by si každý za tyto finance mohl pořídit.

Druhé téma - Den tisku – který připadá na 3. května, zde jsme diskutovali o nezávislosti médií, seznámili jsme se s různými druhy tiskovin – denním tiskem, časopisy , letáky , žáci navrhovali svá opatření a opět jsme diskutovali na dané téma.

Závěr? Ne všemu můžeme věřit, informace je dobré ověřovat vždy z několika zdrojů - noviny, internet, televize a rozhlas.

Dušková Zdeňka