Druháci nocovali s knihou

Autor: Kučerová Daniela <(at)>, Téma: Akce, Vydáno dne: 07. 04. 2018

Letošní los na „noční knihu“ padl na půvabnou knihu J. Čapka – POVÍDÁNÍ O PESJKOVI A KOČIČCE.

Tři pohádky z této knížky nás provázeli celým pátečním večerem.
První pohádka o tom, jak pejsek s kočičkou hráli divadlo, byla úvodem k naší „vlakové“ výpravě do loutkového divadla v Dolní Poustevně. Divadelní soubor Pomněnka nám zahrál pohádku O jednookém drakovi a Honzovi. A po pohádce zase hupky šupky do vlaku a nazpátek do Šenova.

Cestou už se ozýval hlad a padaly otázky, cože bude k večeři. To nám bezvadně nahrálo na další pohádku - O tom, jak pejsek a kočička vařili dort. Dort ze syrečků, husí hlavy, smetany a špekáčků se sice nekonal, ale i tak jsme si „zavařili“. Děti se rozdělily do 4 skupin a každá skupina „upatlala“ jednu výtečnou pomazánku – sýrovo-česnekovou, vajíčkovou, tvarohovou a salámovou. A pak se koštovalo, až rostly za ušima boule.

Zasycení jsme se vrátili ze školní kuchyňky na malou školu a pak už se četla poslední pohádka – Jak pejsek a kočička psali dopis děvčatům do Nymburka. Když to zvládli pejsek s kočičkou, proč by to nezvládly naše děti. A tak jsme se rozhodli, že napíšeme hrdinům našeho večera – samotnému pejskovi a kočičce. Námětem dopisu bylo to, co jsme za večer prožili. Pak už jen napsat adresu na obálku a hurá na poštu. V půl jedenácté má sice poštovní úřad zavřeno, ale venkovní schránka naštěstí funguje i v noci. Po cestě „domů“ jsme objevili zvláštní strom. Zpočátku tak trochu naháněl strach, při bližším ohledání jsme zjistili, že to co na něm plápolá nejsou duchové, ale bílé plátěné taštičky – dar od Duch pohádek, který nás odměnil sklizní speciálního pohádkového stromu zvaného TAŠKOVNÍK. Každý si utrhl jednu tašku a po návratu nastalo „taškozdobení“.

Říkali jsme si, že si vyrobíme památku na letošní nocování a co jiného zvolit, než něco, co nám připomene pejska a kočičku – totiž jejich tlapičky. A tak se tiskalo, taštičky byly jedna hezčí než druhá. Den už se pomalu chýlil do dne druhého, tak nezbývalo nic jiného, než „navštívit“ spacák. Dobrou noc kočičko a pejsku, dobrou noc děti.

Za 2.A a 2.B Z. Doležalová a D. Kučerová