Návštěva knihovny ve Velkém Šenově

Autor: Mejstříková, Turynová <(at)>, Téma: Český jazyk, Vydáno dne: 03. 04. 2018

V rámci českého jazyka, literatury a Světového dne knihy jsme se žáky 7. ročníku a 9. A,B tento týden navštívili opět naši knihovnu.

Paní knihovnice žákům ukázala nové knihy, připomenula jim řazení knih, jak si najít knihu přes počítač a najít si ji. Žáci vytvořili družstva a každé mělo za úkol vyhledávat tituly, najít autory zadaných knih. Některým se nepodařilo najít některé knihy. Jiní se začetli do nalezených knih, každý si našel u svoji. Velký problém měli žáci s abecedou a hledáním podle abecedního seznamu, jiným trvalo delší dobu než pochopili, kde je umístěna literatura pro děti a kde je beletrie. Na závěr družstva měla najít autora knih podle názvu díla. Někteří nalezli vše a jiní vůbec nic. Někdy záleželo na spolupráci členů družstev. Byli i tací, kteří využili návštěvu knihovny k zapůjčení knih na projekt Slavní spisovatelé, který si v rámci literatury vypracovávali tento týden.

Dušková Zdeňka