Zooškola v Děčínské ZOO

Autor: Doležal Jaroslav <(at)>, Téma: Přírodopis, Vydáno dne: 06. 12. 2017

Vše to začalo vyhlášením soutěže ve sběru kaštanů a žaludů, kterou organizovala Správa NP České Švýcarsko a OPS České Švýcarsko, které se zúčastnilo celkem 9 organizací většinou základní a mateřské školy. Naše škola obsadila 3. místo a tak dostala za odměnu možnost dopravy autobusem v okrese Děčín. Toho jsme náležitě využili a 30.11.2017 vyrazili do Děčínské ZOO, kde nám vstup zaplatila naše škola, včetně Zooškoly.
Žákům se výlet velmi líbil, ve spolupráci s lektory ZOO připravili žákům pestrý program. Žáci se rozdělili do dvou skupin, kdy jedna skupina si procházela volně celé ZOO a druhá skupina se účastnila výukového programu s názvem abeceda zvířat, který žákům lektoroval pan Mgr. Tomáš Rus, který kromě lektorování, také dělá asistenta zoologa. Po hodině a půl se žáci vyměnili, ti z učebny šli do ZOO a naopak.
Výlet proběhl bez komplikací, tak zvaně na jedničku.

Vypracoval: Doležal Jaroslav