1. třídy v knihovně

Autor: Kučerová Daniela <(at)>, Téma: Akce, Vydáno dne: 21. 06. 2017

Minulý týden proběhla v obou prvních třídách slavnost - Svátek slabikáře.
Hostem této slavnosti byla i místní knihovnice paní Lucie Prokopová, která naše malé čtenáře obdarovala dárkovou poukázkou na volný vstup do knihovny(za poukaz patří náš dík městskému úřadu).

Slovo dalo slovo a my jsme obdrželi pozvání do městské knihovny.

Milá paní knihovnice se nás laskavě ujala, vysvětlila žákům vše o tom, jak funguje systém výpůjčky knih, provedla nás knihovnou a ukázala nám zajímavé knižní novinky. Pestrá nabídka knihovny děti zaujala. Každý si našel knížku podle svého zájmu a gusta a pak už se prohlíželo, četlo, obdivovalo a sdílely se zážitky. Každý by si nejraději odnesl knížku z knihovny rovnou domů. Atmosféra byla velmi příjemná.
V závěru návštěvy pak paní knihovnice rozdala dělem pohádkový kvíz, který prověřil jejich čtenářské schopnosti. (Všichni splnili, všichni jsou čtenáři.)
Po vyhodnocení kvízu pak děti obdržely od "paní učitelky knihovnice"sladkou odměnu a každý si mohl vybrat omalovánku.

Všichni jsme se shodli na několika věcech. Akce byla velmi sympatická, paní knihovnice byla moc hodná a všichni máme rádi knížky.
No není to krása?!

D. Kučerová a Z. Doležalová