MASOPUST 2016

Autor: Kučerová Daniela <(at)>, Téma: Akce, Vydáno dne: 08. 02. 2016

Může něco ve velikosti 80 nm zdecimovat půlku školy?
Lakonická odpověď – může.
80 nm velký chřipkový virus (otázka je zda A nebo B) položil na lopatky – či spíše na lůžko téměř půlku prvního stupně.
A vybral si ke svému řádění naprosto nevhodnou dobu. Čas radovánek a hodování – MASOPUST.

…chtě nechtě jsme masopustní rej a pochod maškar městem museli pomyslně „odpískat“. (Nemůžeme riskovat, že nám onemocnění i těch pár posledních statečných a odolných.)
Tradice je ale tradice. Má se zachovávat i přes útrapy. Klasický průvod sice nebyl, ale i tak jsme si uspořádali malý lokální průvodek….naší školou.
Každá třída se dle svých možností namaškařila a připravila si krátké vystoupení, se kterým pak obešla všechny třídy. Koledníci byli vždy s nadšením uvítáni a obdarování nějakou tou sladkostí.

První třída nám zazpívala a zatančila písničku Proč?, druháci natřásali třásničky u třasácké básničky se s starou Blažkovou, třetí třída se proměnila v univerzální muzikanty s kníry (zahráli nám na housličky, kytaru a basu jedním nástrojem!!!), čtvrtá třída nás pobavila svým svérázným zpracování písničky Komáři se ženili (jako rekvizity měli pravé buřty) a páťáci zakončili produkci nefalšovanou svatbou včetně házení svatební kytky.

Sice maličký, zato srdečný a rozpustilý masopust se nám všem líbil.
Všichni ale pevně věříme, že příští rok nás chřipka obejde obloukem a my si masopust užijeme se vším všudy – průvod, písničky, soutěže, hodování a trdlování.

Kolektiv I. stupně