Exkurze Revolution Train – Praha

Autor: Petr Bydžovský <(at)>, Téma: Projekt Sedmikráska, Vydáno dne: 13. 05. 2015

Ve čtvrtek 9.4.2015 se žáci naší školy zúčastnili, v rámci projektu Sedmikráska, exkurze v Praze. Jednalo se o projekt Revolution Train (protigrogový vlak). Zúčastnilo se ho celkem čtyřicet žáků naší školy a dva vyučující.

Projekt měl žákům představit současnou problematiku drogově závislých lidí. Netradiční formou i zpracováním projektu byli někteří žáci velmi překvapeni a zanechalo to v nich určitou stopu. V úvodu si žáci vyplnili krátký, anonymní dotazník a následovala prohlídka „vlaku“, kde byl žákům představen příběh drogově závislých lidí. Emotivní byl především dokonale zpracovaný interiér vlaku, které simuloval prostředí, v kterém se narkomani často pohybují. Samotný příběh byl také ukázkou dnešních drogově závislých lidí. Přikládáme několik fotografií.

Děkujeme autorům projektu za aktivitu, kterou pro nás připravili a těšíme se na některé další.

David Goth