Projekt „Moderní škola“ pomalu končí.

Autor: Petr Bydžovský <(at)>, Téma: EU peníze školám, Vydáno dne: 09. 09. 2013

Název Moderní škola vychází z našeho školního vzdělávacího programu „Moderní školou k poznávání svého regionu.“

Od 1. 7. 2011 jsme zapojeni v evropském dotačním projektu - Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK), jehož cílem je prostřednictvím nových metod a nástrojů docílit zlepšení stavu počátečního vzdělávání.

Zkvalitnění a zefektivnění výuky se snažíme dosáhnout tím, že jsme:

a) nabídli žákům intenzivnější a individuálnější výuku:
V roce 2011/2012 jsme ve 2. a 3. ročníku jsme dělili třídu při hodině českého jazyka.
V roce 2012/2013 jsme ve 3. a 4. ročníku jsme dělili třídu při hodině českého jazyka.
V roce 2011/2012 a v roce 2012/2013 jsme v 7. – 9. ročníku v rámci povinně volitelných předmětů vyučovali 3 nové předměty – Příroda regionu, Dějiny regionu a Zeměpis regionu. Těmito předměty hlavně prohlubujeme znalosti o našem regionu, vylepšujeme a konkretizujeme náš školní vzdělávací program,

b) vytvořili 492 výukových materiálů, které budou sloužit učitelům a žákům i v dalších letech

c) podpořili vzdělávání 15-ti pedagogických pracovníků, kteří se zúčastnili 34 vzdělávacích akcí

d) vybavili školu novým majetkem a moderními pomůckami.

V letošním školním roce 2013/2014 už jen doplníme vzdělávání učitelů, dokoupíme vybavení pro učitele a žáky a ukončíme projekt.

Škoda, že tento projekt končí, naší škole určitě pomohl.

Mgr. O. Kubešová