Hlídka mladého zdravotníka

Autor: Magda Gotthardová 2006-2010 Dušková <(at)>, Téma: Akce, Vydáno dne: 27. 05. 2009

V sobotu 23.5.2009 se naše ZŠ škola zúčastnila HMZ v Jílové u Děčína.

Děti byly rozděleny podle prvního a druhého stupně a byly pro ně připraveny disciplíny, ve kterých musely ukázat znalosti první pomoci, jak by ošetřily různá zranění a prokázat duchapřítomnost.
Pro děti z prvního stupně byly úkoly trochu jiné, lehčí a měly větší časový prostor.
ČČK to měl velice hezky připravené, např. bodné zranění, epileptický záchvat, popáleniny, autonehodu, ...
Zajištěno bylo pití, sušenka před začátkem a oběd (řízek, brambory:-)) Druhý stupeň se umístil na 5.místě ze sedmi soutěžících družstev.Rozhodně bych se této akce zúčastňovala každý rok, je to dle mého názoru pro děti velice přínosné!
Naše hlídka zdravotníků byla v tomto složení: Lucka Korubová, Jiřka Vovsová, Michal Bernart, Tomáš Diviš, Tomáš Kamarád.

A takhle byli šikovní :-)

Lucie Häuslerová